Kontakt Lund & Staun

Lund & Staun A/S
Tømrer - Snedker - Murer

Jellingvej 10
9230 Svenstrup
CVR 19 74 63 48

Telefon 98 34 13 13

mail@lundogstaun.dk
faktura@lundogstaun.dk
Åbningstider
Mandag til torsdag 7.00 til 15.30
Fredag 7.00 til 15.00
Lørdag og søndag lukket.
Vagttelefon
Har du brug for akut hjælp uden for normal åbningstid - fx i forbindelse med stormskader, skybrud og andet - ring 2488 1391.

Privatkunder har mulighed for at rette henvendelse til et eksternt klageorgan i forbindelse med byggeopgaver:
Byggeriets Ankenævn, Nørre Voldgade 106, 1358 København K, www.byggerietsankenaevn.dk
info@byggerietsankenaevn.dk

Send os en forespørgsel

Ønsker du tilbud på en opgave? - Du er velkommen til at kontakte os ved at bruge nedenstående formular.

Navn
Adresse
Email
Telefon
Kort beskrivelse af opgaven
Vedhæft evt. tegning eller foto

Jeg accepterer Lund & Stauns politk for behandling af oplysninger, afgivet gennem kontaktformularen. Læs mere her.
 
 

Personale


Michael Helmershøj
Konstitueret admn. direktør
Tlf. 40 45 23 36
michael.helmershoj@lundogstaun.dk

Michael Lund
Tømrermester, partner
Tlf. 2066 1314
michael@lundogstaun.dk
 

Henrik Staun
Salgsdirektør, partner
Tlf. 2066 1313
henrik@lundogstaun.dk
 

René Boye
Chefberegner, partner
Tlf. 2066 1394
boye@lundogstaun.dk
 

Jesper Bach
Beregner, Energivejleder
Tlf. 2488 1373
jesper@lundogstaun.dk
 

Niels Møller
Beregner
Tlf. 2225 3362
niels.moller@lundogstaun.dk
 

Bo Svendsen
Projektleder
Tlf. 2066 1396
bo.svendsen@lundogstaun.dk
 

Jakob Kongsbak
Entreprisechef
Tlf. 2256 2120
jakob.kongsbak@lundogstaun.dk
 

Per Pedersen
Projektleder
Tlf. 4018 8462
per.pedersen@lundogstaun.dk
 

Mikael Bøttcher
Projektleder
Tlf. 2512 5119
mikael.bottcher@lundogstaun.dk
 

Per Frandsen
Entrepriseleder
Tlf. 2184 4862
frandsen@lundogstaun.dk
 

Lars Ingemann Sørensen
Entrepriseleder
Tlf. 2488 1376
lars.sorensen@lundogstaun.dk
 

Torben Chander
Håndværkstaksator
Tlf. 2066 1353
skadeservice@lundogstaun.dk
 

Lasse Birkedal
Entrepriseleder
Tlf. 2577 8242
lasse.birkedal@lundogstaun.dk
 

Uffe Vraa
Entrepriseleder
Tlf. 2488 1380
uffe.vraa@lundogstaun.dk
 

Jens Peter Mogensen
Entrepriseleder
Tlf. 2488 1395
jens.mogensen@lundogstaun.dk
 

Allan Mariendahl
Entrepriseleder
Tlf. 4019 6868
allan.mariendahl@lundogstaun.dk
 

Henrik Melchjorsen
Entrepriseleder
Tlf. 21614992
henrik.melchjorsen@lundogstaun.dk
 

Henrik Krogsgaard
Entrepriseleder
Tlf. 2258 3131
henrik.krogsgaard@lundogstaun.dk
 

Jacob Nielsen
Praktikant, bygningskonstruktør
Tlf. 2284 3788
jacob.nielsen@lundogstaun.dk
 

Keld Jensen
Økonomichef
Tlf. 2173 3399
keld.jensen@lundogstaun.dk

Dorthe Steffensen
Bogholder
Tlf. 9666 1330
dorthe@lundogstaun.dk

Anette Petersen
Kontorassistent
Tlf. 9666 1332
anette@lundogstaun.dk

Bent Skaarup Lindhardt
Marketingkoordinator
Tlf. 9666 1331
bent@lundogstaun.dk